Press "Enter" to skip to content

12.12.2021 – Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
12 grudnia 2021 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana Gaudete – wzywa do radości a powodem radości jest bliskość Pana. „Radujcie się zawsze w Panu”. To słowa Św. Pawła z Listu do Filipian. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary i miłości. Zapraszamy dziś na17.20 na Nabożeństwo.
 2. Jutro, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W obecnych czasach zawirowań politycznych módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny, ale i całego świata. Ten pokój, jak słyszymy jest zagrożony.
 3. Jutro Nabożeństwo fatimskie dla chorych, starszych i samotnych: o 8.30 różaniec i okazja do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza święta i Adoracja.
 4. W Adwencie zapraszamy na Roraty, codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.45.
 5. Od jutra przyjmujemy w kancelarii zapisy dzieci, które mają przyjąć chrzest święty w Święta Bożego Narodzenia. Przypominamy, że rodzice chrzestni przedstawiają zaświadczenie, że mogą pełnić tę funkcję, z parafii swojego aktualnego zamieszkania (a nie zameldowania).
 6. W czwartek, podczas Rorat o godz. 6.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę Nowenna o godz. 17.20.
 7. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczniemy drugą część Adwentu. To także dzień 85. rocznicy urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 8. Jesteśmy już po rekolekcjach parafialnych. W Roku dedykowanym św. Józefowi ks. Rekolekcjonista przybliżył nam postać św. Józefa a wszystko zostało zwieńczone uroczystym aktem zawierzenia św. Józefowi. Niech św. Józef będzie żywo obecny w naszym życiu religijnym osobistym i rodzinnym.
 9. Wiele osób już się pięknie wyspowiadało w czasie rekolekcji, ale w poniedziałek 20 XII będzie jeszcze dodatkowy dzień Spowiedzi z udziałem księży z dekanatu.
 10. W najbliższy piątek, po porannych Mszach świętych kapłani odwiedzą chorych w ich domach z możliwością spowiedzi, Komunii św. a także Sakramentu Chorych. Zgłaszać chorych można do najbliższego czwartku.
 11. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i w kancelarii. Nikt w imieniu parafii nie rozprowadza opłatków po naszych osiedlach. Są jeszcze świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. W przyszłą niedzielę przed kościołem Harcerze będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny. Natomiast Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów będą rozprowadzali ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na prowadzoną budowę stacjonarnego hospicjum w Sołtykowie.
 13. Prosimy o kontakt w kancelarii bądź w zakrystii Panią, która w poniedziałek 6 XII w kancelarii parafialnej złożyła Wypominki Roczne.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  – jutro 13 XII Św. Łucja
  – a we wtorek, 14 XII – Św. Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk, i dr Kościoła.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla Dzieci jest nowy nr Promyczek Dobra.