Press "Enter" to skip to content

19.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021 r.

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy ten czas na duchowe przygotowanie do godnego przeżywania uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele z udziałem księży z dekanatu jutro w godz. 8.00 – 9.00 od 9.00 do 9.30 półgodzinna przerwa na śniadanie i od 9.30 do 10.00 . Po południu spowiedź od 16.00 – 19.00 z półgodzinną przerwą na kolację od 17.30 do 18.00.
  2. Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś o godz. 17.20, a w tygodniu – podczas Rorat o godz. 6.00.
  3. Dzisiaj harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów rozprowadzają ozdoby świąteczne a Dochód jest przeznaczony na budowę stacjonarnego hospicjum w Sołtykowie.
  4. Zapraszamy na ostatnie Roraty, – dorosłych i młodzież – od jutra do piątku o godz. 6.00, a dzieci – w poniedziałek i środę o godz. 16.45.
  5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz.: 6.00, 8.00 i 9.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00 i 18.00. Zachęcamy, by zgodnie z wielowiekową tradycją Wigilia miała postny charakter. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazją do pojednania. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym już zabraknie. O północy zapraszamy na pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  6. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy świętej rano o godz. 6.30. Pozostałe Msze święte – jak w każdą niedzielę. W niedzielę 26.12 przypada święto Świętej Rodziny – porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. W święto św. Rodziny podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego zachęcamy aby małżonkowie zechcieli w to święto razem przyjść na Mszę św. W święta nie będzie Nabożeństw o 17.20.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne w naszej parafii można nabywać w zakrystii i w kancelarii. Nikt w imieniu parafii nie rozprowadza opłatków po naszych osiedlach.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego Gościa Niedz. dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu Polskich Sióstr Karmelitanek w Islandii. Jest nowy numer Miłujcie się a dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.