Press "Enter" to skip to content

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim
2 stycznia 2022 r.

  1. Przeżywając drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim trwamy w radości z narodzin Chrystusa. Jak podpowiada nam Kolekta Mszalna modlimy się by Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Oddany przez nich pokłon Jezusowi zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 17.20 będzie nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Święto Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy za misje i wsparcia materialnego misji. Jednak w naszej parafii zbiórka na misje będzie 23 stycznia w uroczystość św. Wincentego Pallottiego.
  3. Dziś i w Święto Objawienia Pańskiego Młodzieżowa Schola Pallottiego rozprowadza kredę i kadzidło. Dochód jest przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Scholi.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca. Na godz. 17.15 zapraszamy wszystkich na różaniec.
  5. Jutro I poniedziałek miesiąca, o godz. 17.20 wypominki roczne i Msza święta za zmarłych.
  6. W I piątek, 7 stycznia, spowiedź (także dla dzieci) podczas porannych Mszy świętych i od godz. 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do godz. 21.00. Z racji trwającej kolędy – w I piątek nie będzie odwiedzin chorych w ich domach.
  7. W przyszłą niedzielę 9.01.2022 w parafii na Jeżowej Woli rozpocznie się nowa edycja „Kursu przedmałżeńskiego”.
  8. W niedzielę 19 grudnia podczas kwesty na budowę stacjonarnego Hospicjum Królowej Apostołów w Sołtykowie zebrano 7206 zł. Hospicjum składa serdeczne Bóg zapłać za ten dar.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dla dzieci jest nowy numer Staś.
  10. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę i rozmowy. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest na tej podstronie (kliknij)