Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 21 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. NIEDZIELA ZWYKŁA
21 czerwca 2020 r.

  1. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17,30 wynagradzamy Bożemu Sercu za nasze grzechy i dziękujemy za Boże miłosierdzie.
  2. Dzisiaj o godz. 6.30 Msza święta w intencji ks. Pawła Śliżewskiego SAC z okazji jego zbliżających się imienin. Polecajmy Solenizanta Sercu Jezusa także w naszych osobistych modlitwach.
  3. Spowiedź święta dla młodzieży przed bierzmowaniem jutro o godz. 16,00. O godz. 19,00 spotkanie organizacyjne.
  4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Tego dnia o godz. 18.00 J.E. Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  5. W najbliższą środę w Liturgii Kościoła czcimy św. Jana Chrzciciela.
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W modlitwach powinniśmy nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro. Uczynimy to w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 8,00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji by był to dobry czas wypoczynku, regeneracji sił, ale i duchowego wzrostu. U progu wakacji przypominamy, że od Pana Boga i Jego przykazań, i od Eucharystii nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać różaniec, modlitewnik i Pismo Święte.
  7. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca, w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi J.E. Ksiądz Biskup Piotr Turzyński.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odbędzie się w naszej parafii – na prośbę niektórych rodziców – Uroczystość I Komunii świętej dla grupy dzieci ze szkół nr 23 i 9. Osoby nie związane z tą Uroczystością, prosimy o przyjście na Msze święte w innych godzinach.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza święta w intencji ks. Tomasza Kotulskiego SAC z okazji jego zbliżających się imienin zaś o godz. 12.30 Msza święta Jubileuszowa 50-lecia kapłaństwa ks. Zbigniewa Stanka SAC – wieloletniego wikariusza naszej parafii, a obecnie duszpasterza w Mazowszanach. Słowo Boże na tej Uroczystości wygłosi ks. Jacek Nowak SAC.