Press "Enter" to skip to content

30 maja 2021 – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021 r.

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy naszej wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Dziś o godz. 15.00 Msza święta i Nabożeństwo majowe przy krzyżu na Godowie. Ostatnie Nabożeństwa majowe w naszym kościele dziś i jutro o godz. 17.30.
 3. Dziś po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. We wtorek, środę i czwartek Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 5. W środę na godz. 17.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów podczas procesją Bożego Ciała.
 6. W czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; po Procesji i o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa będzie następująca: po wyjściu z kościoła pójdziemy ul. Południową, tam będzie pierwszy ołtarz, wejdziemy w ul. Wiejską – drugi ołtarz, u zbiegu ulic: Wiejskiej i Młodzianowskiej przy figurze będzie 3 ołtarz, i czwarty ołtarz będzie przy kościele. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci rocznicowe, by w strojach komunijnych uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów nie tylko na trasie procesji, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich: służbę liturgiczną, chór, scholę dziecięcą i młodzieżową, poszczególne wspólnoty i grupy parafialne do zaangażowania się w przygotowanie tej uroczystości by ten dzień był dla nas wszystkich pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
 7. W sprawie przygotowań ołtarzy, zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy świętej.
 8. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła połączona z Nabożeństwem czerwcowym. W Boże Ciało za uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.
 9. W I piątek, 4 czerwca, spowiedź święta (także dla dzieci) podczas porannych Mszy świętych oraz od godziny 17.30. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych. O godz. 15.00 – jak w każdy piątek – Msza święta i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.30 – 21.00.
 10. W I sobotę, 5 czerwca, Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, o godz. 17.00.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, o godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy św. Rodziny, o godz. 17.30 różaniec w kościele, a po Mszy świętej procesja i Nabożeństwo czerwcowe.
 12. Jutro jest liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • we wtorek 1 czerwca – wspomnienie świętego Justyna (†ok. 165), męczennika.
  • w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacego (ok. 673-754), biskupa męczennika. benedyktyna, wielkiego misjonarza Niemiec.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.