Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 21.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021 r.

  1. W Wielkim Poście wciąż słyszymy wezwanie-zaproszenie do nawrócenia. Pierwszym krokiem w kierunku nawrócenia jest osobista modlitwa. Nawrócenie sprzyja także odkrywaniu piękna i głębi Eucharystii, która jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Krzyże zostały zasłonięte i takie pozostaną aż do zakończenia liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Niech ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. Dziś i w przyszłą niedzielę Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Po Nabożeństwie można pod chórem złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. W najbliższy czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Św. Jan Paweł II zainicjował, że w tę Uroczystość Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wiemy co się dzieje w tej kwestii w naszej Ojczyźnie i na świecie. Wiele osób, także spośród naszych parafian podejmuje dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego a zagrożonego zagładą a którego imię zna Pan Bóg. Z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego można podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Msze św. tego dnia w naszym kościele będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
  4. W najbliższy piątek po Mszach świętych porannych kapłani odwiedzą chorych w ich domach. Prosimy zgłaszać osoby chore w kancelarii do najbliższej środy.
  5. W piątek Droga krzyżowa: dla dzieci – o godz. 16.30; dla młodzieży – o godz. 19.00; dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę świętą o godz. 11.00 rozpoczniemy od poświęcenia palm przed wejściem do kościoła. Msza święta o godz. 12.30 rozpocznie się na tyłach kościoła. Tam będzie poświęcenie palm, a następnie uroczysta procesja do świątyni. OAZA dziś i w przyszłą niedzielę rozprowadza palmy przed kościołem. Do puszki pod chórem z napisem „jałmużna wielkopostna” można składać ofiary na przygotowanie paczek wielkanocnych dla naszych Parafian będących w potrzebie.
  7. Święta są już blisko. Dobrze przeżyć Święta możemy wtedy gdy Chrystusa przyjmiemy do swojego serca. To zakłada potrzebę skorzystania z sakramentu pojednania. To już najwyższy czas by o tym pomyśleć, przygotować się i skorzystać. Od wtorku codziennie będzie spowiedź od 17,30. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Nas księży jest też mniej niż było i możemy nie dać rady wyspowiadać.
  8. Patronem obecnego roku w Kościele jest św. Józef a celem tego jest, aby w obecnych, trudnych czasach, każdy z nas odkrył tego świętego dla siebie i dla swojej rodziny. Byśmy zaprosili go do siebie do swojego życia. Byśmy mu z zaufaniem powierzali swoje życie, swoich rodzin, sprawy Kościoła i Ojczyzny, wszelkie obawy i trudności. To jest naprawdę niezwykły święty. Dlatego zachęcamy do lektury książek i czasopism o św. Józefie. Jest do nabycia List papieża Franciszka „Patris corde”- Ojcowskim sercem, album z modlitwami do św. Józefa i „Gość Niedzielny Extra – o św. Józefie”.