Parafialny Chór Gloria Dei

Gloria Dei - chór parafii Świętego Józefa w Radomiu, pallotyńskiej parafii na Młodzianowie powstał w październiku 2008 roku z inicjatywy księdza proboszcza Zygmunta Rutkowskiego, organisty Romana Danielewicza i pierwszego opiekuna duchowego - księdza Marcina Sawickiego. Pierwszy raz miał okazję uczestniczyć w liturgii z okazji Bożego Narodzenia w 2008 roku.

Od tamtej pory chórzyści pod batutą dyrygenta śpiewają na mszach świętych w niedzielę i każdą uroczystość kościelną. Opiekunem duchowym chóru jest ks. Paweł Śliżewski. W repertuarze Gloria Dei jest już gruby plik kilkudziesięciu, przeważnie 4-głosowych pieśni, w tym stałych elementów mszy świętej (również tradycji gregoriańskiej), kolęd i pastorałek, pieśni wielkopostnych i na zmartwychwstanie, oraz na cześć Matki Bożej i patronów Parafii.

Około dwadzieścioro amatorów śpiewu spotyka się na próbach przeważnie raz w tygodniu. Śpiewamy w niedzielę na Mszy Świętej o 9.30 oraz w święta kościelne i parafialne. Poza pracą na próbach, wspólnymi występami i kameralnymi mszami świętymi, chórzyści spotykają się na gruncie prywatnym, czy to na ogniskach czy innych spotkaniach - czasem też rozśpiewanych.

Kilka słów od Prezes Jadwigi Kulik:

Św. Cecylia - patronka chórzystów, muzyków, organistów - jest jedną z najsłynniejszych męczennic Kościoła Rzymskiego. Cecylia urodziła się na początku III wieku. Pochodziła ze znakomitej rzymskiej rodziny. Była olśniewająco piękna. Jako młoda dziewczyna Cecylia zakochała się… w Jezusie. Jemu ślubowała wierność bez względu na wszystko. Św. Cecylia wyśpiewała swoim życiem najpiękniejszą pieśń, pieśń ku chwale Boga.

Od najmłodszych lat, od chrztu świętego, w zakamarku Twojego serca znajduje się przepiękne zaproszenie. Już wtedy zostałeś WYBRANY – zaproszony do współtworzenia Kościoła. Otrzymałeś od Boga talenty. A może otrzymałeś dar pięknego głosu?

Raduj się, zostałeś WYBRANY. Za wzorem świętej Cecylii możesz wyśpiewać swoim życiem najpiękniejszą pieśń, pieśń ku chwale Boga. ON na Ciebie liczy.

Nasz parafialny chór od sześciu lat czeka na Ciebie, Czeka, abyś go wzmocnił. Nieustannie zapraszamy ludzi muzycznie uzdolnionych. Bardzo potrzebujemy mężczyzn, tenorów. Jak wykorzystujesz dar, który dał Ci Bóg? Możesz uświetnić Kościół święty swoim pięknym głosem…

Czekamy na chętnych do śpiewania w naszym chórze. Poszukujemy zwłaszcza mężczyzn, ze słuchem muzycznym i lubiących śpiewać, najbardziej tenorów. Zapraszamy do nas po mszach na których śpiewamy lub prosimy o telefon pod numerem 513 900 311 - Prezes Jadzia Kulik, e-mail na adres: gloriadei@prokonto.pl lub kontakt z organistą Romanem Danielewiczem.