Parafialny Chór Gloria Dei

Gloria Dei - chór parafii Świętego Józefa w Radomiu, pallotyńskiej parafii na Młodzianowie powstał w październiku 2008 roku. Pierwszy raz miał okazję uczestniczyć w liturgii z okazji Bożego Narodzenia w 2008 roku.

Od tamtej pory chórzyści pod batutą dyrygenta śpiewają na mszach świętych w niedzielę i każdą uroczystość kościelną. Opiekunem duchowym chóru jest ks. Paweł Śliżewski. W repertuarze Gloria Dei jest już gruby plik kilkudziesięciu, przeważnie 4-głosowych pieśni, w tym stałych elementów mszy świętej (również tradycji gregoriańskiej), kolęd i pastorałek, pieśni wielkopostnych i na zmartwychwstanie, oraz na cześć Matki Bożej i patronów Parafii.

Około dwadzieścioro amatorów śpiewu spotyka się na próbach przeważnie raz w tygodniu. Śpiewamy w niedzielę na Mszy Świętej o 9.30 oraz w święta kościelne i parafialne. Poza pracą na próbach, wspólnymi występami i kameralnymi mszami świętymi, chórzyści spotykają się na gruncie prywatnym, czy to na ogniskach czy innych spotkaniach - czasem także rozśpiewanych.

Opiekunem jest ks. Paweł Śliżewski SAC.