Press "Enter" to skip to content

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, A, 26.02.2023 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu i ostatni dzień Kwartalnych Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Tegoroczny Wielki Post nadal przeżywamy w atmosferze wojny, która od roku toczy się za naszą wschodnią granicą. Poprzez media jesteśmy świadkami okropności i cierpień jakie niesie ze sobą wojna. Trudne doświadczenia jakie były udziałem Polaków w naszej historii oraz nasza chrześcijańska wrażliwość na drugiego człowieka sprawiają, że jesteśmy otwarci na cierpiący naród Ukrainy. Staramy się im pomagać na wszelki możliwy sposób. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
  2. Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20; dla dzieci – o godz. 16.30; dla młodzieży – o godz. 19.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.30 Nabożeństwo o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź podczas porannych Mszy świętych i od godz. 17.20. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15. Po Drodze krzyżowej dla dzieci będzie udzielona Komunia święta pierwszopiątkowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny od godz. 8.30 do 21.00. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych.
  4. W sobotę 4 marca obchodzimy Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej diecezji i miasta Radomia. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich Rodziców.
  6. W ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zostało zebrane i przekazane 12740 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitw i pomocy dla misji i misjonarzy.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 rozdanie nagród dla dzieci wrzucających kupony do pudełka „Niedzieli z Owieczką”.
  8. Pallotyńskie Centrum Młodzieży Apostoł organizuje wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Młodych w Medjugorie w lipcu br. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina.
  9. W najbliższy czwartek w godz. 17.00 – 18.30 Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 23. Zapraszamy dzieci i rodziców zainteresowanych nauką w klasach zerowych i pierwszych w nowym roku szkolnym.