Press "Enter" to skip to content

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 5 marca 2023 r.

  1. Druga Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele jako Niedziela ad Gentes czyli Dzień Modlitwy, Postu i Pomocy Misjonarzom. Niedawno była zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Tydzień temu była zbiórka na pomoc mieszkańcom Ukrainy doświadczającej tragedii wojny. Zostało zebrane 9595 zł. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca. Dzisiejsza Niedziela przypomina nam, że w wielu innych rejonach świata również dzieją się ludzkie dramaty, których krzyk do nas, na co dzień nie dociera. Ale docierają do nich misjonarze, którzy starają się pomagać. Oni są naszymi ambasadorami. Ale oni mogą pomagać o tyle, o ile otrzymają wsparcie od nas. Dlatego módlmy się za misjonarzy a dziś możemy ich wspomóc także materialnie składając ofiarę do puszki na ten cel. Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziś o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  4. Dziś o godz. 18.00 Msza święta a po niej katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Jutro I poniedziałek miesiąca, o godz. 17.20 wypominki roczne i Msza święta za zmarłych.
  6. W piątek Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dzieci – o godz. 16.30; dla młodzieży – o godz. 19.00; dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20.
  7. W sobotę, 11 marca, o godz. 17.30 rozpoczniemy Nowennę przed naszym parafialnym odpustem – Uroczystością św. Józefa – który w tym roku jest przeniesiony na poniedziałek, 20 marca. W przyszłą niedzielę Nowenna podczas Nabożeństwa Gorzkich żali.
  8. W przyszłą niedzielę, 12 marca, w naszej parafii rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne także dla uczniów ze szkół podstawowych oraz dla młodzieży z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Nauki będzie głosił ks. Andrzej Mucha SAC – pallotyn z Dowbysza w Ukrainie. Prosimy rodziców, nauczycieli i opiekunów o pomoc dzieciom i młodzieży w dotarciu do kościoła. Plan spotkań jest dostępny w szkołach oraz w gablocie.
  9. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na Misterium Męki Pańskiej w naszym Seminarium w Ołtarzewie. Termin: sobota, 25 marca, wyjazd o godz. 13.00. Koszt: 40 zł.