Press "Enter" to skip to content

II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 stycznia 2023 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę zwykłą. Jako ludzie pragniemy szczęścia a jej fundamentem jest miłość. Bóg jest Miłością i kocha człowieka, i pragnie być obecny w jego sercu i w życiu. Nieobecność Boga w sercu człowieka, w rodzinie oznacza klęskę i zatracenie istotnego celu. Dlatego tak ważne jest posłuszeństwo Jezusowi i Jego słowu. Umacniajmy zatem siebie i nasze rodziny modlitwą i życiem sakramentalnym.
  2. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo.
  3. W środę pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W sobotę i w przyszłą niedzielę modlitwą otoczmy wszystkie Babcie i Dziadków. Dziękujemy za ich troskę o najbliższych, a szczególnie za wielki skarb przekazywania wiary młodemu pokoleniu.
  5. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość św. Wincentego Pallottiego. Będzie to także dzień dziękczynienia za wszystkie pallotyńskie misje. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Roman Rusinek SAC – pallotyn, wieloletni misjonarz w Rwandzie, obecnie pracujący w Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach koło Warszawy. Po Mszach świętych będzie można złożyć do puszek ofiary jako wsparcie dla pallotyńskich misjonarzy posługujących na całym świecie.
  6. W księgarni w promocyjnej cenie jest do nabycia płyta, na której śpiewają dzieci i młodzież ze Szkoły Podst. nr 23 oraz nr 15. Płyta jest utrzymana w klimacie misyjnym i jest wsparciem dla misji. Na płycie jest także Hymn Szkoły nr 23.
  7. Jest także do nabycia dokumentalny film na DVD (55 minut) o Papieżu Benedykcie XVI w cenie 15 zł.
  8. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z młodzieżową Scholą Pallottiego, Scholą dziecięcą i Chórem „Gloria Dei”.
  9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas nas przyjęli, za serdeczność, wspólną modlitwę, rozmowy i za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Plan wizyty na najbliższy tydzień (kliknij)