Press "Enter" to skip to content

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2023 roku

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitwy o nowe, święte Powołania Kapłańskie i Zakonne. Zapraszamy dziś na nabożeństwo o 17.30.
 2. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na leczenie i rehabilitację 2-letniej Mai Białczak z Woli Sukowskiej k. Przytyka, która choruje na nowotwór złośliwy. Bóg zapłać za każdy dar serca!
 3. Jutro rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni Maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 4. Do udziału w Nabożeństwach majowych zapraszamy szczególnie dzieci. Dziś od Owieczki Pallotynki można wziąć specjalną planszę, z której wycina się Majowe Kwiatki dla Bożej Matki i na każdym Nabożeństwie majowym wrzuca się do pudełka Owieczki. 31 maja będzie można wygrać Majowego Anioła.
 5. Jutro I poniedziałek miesiąca: o godz. 17.00 będą wypominki roczne, następnie Nabożeństwo majowe i Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach.
 6. W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. – jak w niedzielę.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Nabożeństwo majowe w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. W I piątek spowiedź – także dla dzieci – podczas porannych Mszy świętych oraz od godz. 17.20. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8.30 – 21.00.
 9. W I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przyjmą I Komunię świętą. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza święta w intencji ks. Stanisława Barcikowskiego SAC z okazji jego imienin, – o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, – o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, – o godz. 17.15 różaniec i Nabożeństwo majowe.
 12. We wtorek 16 maja organizowana jest jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do sanktuariów: MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, – do Opactwa O.Cystersów w Wąchocku, na Święty Krzyż i do Kałkowa. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc, koszt 80 zł a zapisy pod nr tel. podanym w ogłoszeniu w gablocie ogłoszeń. 782 210 008 Pani Grażyna Kowalczyk