Press "Enter" to skip to content

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2023 r.

  1. Dziś Kościół przeżywa święto Chrztu Pańskiego. Jezus choć był niewinny i nieskalany, i nie potrzebował nawrócenia staje w gronie grzeszników, by przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Chrzest Janowy był zapowiedzią sakramentu chrztu świętego. Jezus po przyjęciu chrztu rozpoczyna publiczną działalność: głosi królestwo Boże i wzywa do nawrócenia.
  2. To dzisiejsze święto jest dobrą okazją, aby wspomnieć i dziękować Bogu za przyjęty przez nas chrzest, przez który zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Wówczas nad każdym z nas Bóg wypowiedział: jesteś moim umiłowanym synem – jesteś moją umiłowaną córką. Niech to dzisiejsze święto będzie dniem wdzięczności za chrzest, za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę doprowadzili nas do chrztu. Dziękujmy też za wszystkich, którzy nam przekazywali wiarę.
  3. Dzisiejsze Święto kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją, śpiew kolęd i świąteczny wystrój zachowujemy do 2 lutego.
  4. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo.
  5. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza święta dla Pielgrzymów „Białej 11”, a po niej spotkanie opłatkowe w kawiarence.
  6. W piątek, 13 stycznia, Nabożeństwo fatimskie dla chorych, starszych i samotnych. O godz. 8.30 różaniec i okazja do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza święta i Adoracja.
  7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę i rozmowy, i składane ofiary na potrzeby naszego kościoła.