Press "Enter" to skip to content

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
27 grudnia 2020 roku
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, ale także tych wszystkich, którzy związani są z naszą parafią i tutaj razem z nami się modlą. Na każdej Eucharystii będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej. O godz. 17.20 będzie nabożeństwo w intencji rodzin.
 2. W czwartek, 31 grudnia – ostatni dzień roku. Zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo eucharystyczne dziękczynno-przebłagalne za rok 2020, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok 2021. Tego dnia za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W piątek 1 stycznia – Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o konfliktach w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Za publiczne odmówienie w Nowy Rok hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W Nowy Rok o godz. 9.30 Msza święta w intencji ks. Mieczysława Żemojcina SAC z okazji jego imienin. Pamiętajmy o Solenizancie także w naszych osobistych modlitwach.
 5. W Nowy Rok przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, żeby mieć zaliczony I piątek należy przyjąć Komunię św. wynagradzającą. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej – a więc nie mamy grzechu ciężkiego nie musimy przystępować do spowiedzi św. Spowiedź święta będzie– na początku każdej Mszy świętej. Nie będzie tego dnia Adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy świętej o godz. 15.00. O godz. 17.20 będzie Nabożeństwo. Chorych kapłani odwiedzą – jeżeli epidemia pozwoli – w I piątek lutego.
 6. W I sobotę miesiąca, 2 stycznia, Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.00.
 7. W niedzielę, 3 stycznia, młodzieżowa Schola Pallottiego będzie rozprowadzała kredę i kadzidło. Składane ofiary są przeznaczone na rozwój i funkcjonowanie Scholi. Kredę i kadzidło przynosimy 6 stycznia do poświęcenia.
 8. W niedzielę, 3 stycznia, o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Z racji epidemii – nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy;
  • 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.