Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 14.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 marca 2021 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wielki Post wzywa nas do zrewidowania swojego życia, do stawiania sobie pytania, czy idę przez życie drogą wiary i Bożych przykazań? Każdy, kto ma odrobinę pokory, zauważa w swoim życiu obszary do wewnętrznego przepracowania czyli nawrócenia. Mam nadzieję, że pomogą nam w tym bogate w treści rekolekcje, któreśmy przeżyli.
  2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Po Nabożeństwie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w naszej świątyni. Nowenna do św. Józefa – dziś podczas Gorzkich Żali, a od jutra do czwartku o godz. 17.45.
  3. W piątek Uroczystość św. Józefa, Patrona naszej Parafii. Msze święte będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. O 15,00 jak w każdy piątek Msza św. do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18,00 nabożeństwo do św. Józefa. Z racji Uroczystości – w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek Droga krzyżowa: dla dzieci – o godz. 16.30; dla dorosłych i młodzieży – o godz. 7.30 i 17.20.
  4. Przeżywamy Rok św. Józefa. Z tej okazji jest do nabycia okolicznościowy nr Gość Extra w cenie 9 zł. Warto go nabyć. Znajdziemy w nim wiele informacji i świadectw o tym cichym a jakże wielkim świętym Kościoła. Jest również do nabycia List Papieża Franciszka Patris Corde – Ojcowskim sercem oraz książka – album o św. Józefie, w którym również znajduje się tekst Listu Patris Corde. Ten album to nie tylko zdjęcia, ale są w nim świadectwa o działaniu św. Józefa, litania i wiele innych modlitw do św. Józefa. Więc może to być modlitewnik rodzinny na całe lata.
  5. Do puszki z napisem „Jałmużna wielkopostna” można składać ofiary, które będą przeznaczone na zakupienie produktów na paczki świąteczne dla ubogich parafian.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.