Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 16 maja 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2021 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać naszą codzienność.

2. Wczoraj, ostatnia już grupa dzieci naszej parafii przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze i trwać w przyjaźni z Jezusem.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą łączymy z Litanią do Matki Bożej. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Módlmy się też w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W środę 19. dzień miesiąca. O godz. 17.00 rozpocznie się w naszej Jubileuszowej Świątyni Nabożeństwo do św. Józefa, na które zapraszamy szczególnie mężczyzn.

6. W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Apostołów– patronki naszego Kościoła.

7. W sobotę o godz. 20.30 rozpocznie się w naszej świątyni Noc Ducha Świętego. W programie modlitwa uwielbienia, rozważanie Bożego Słowa i Msza święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć żywej Obecności Ducha Świętego.

8. Przyszła Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

9. Wspólnota „Galilea” zaprasza na kurs on-line „Estera”. Jest to kurs dla każdej kobiety, która chce doświadczyć wolności od trudnej przeszłości. Szczegóły na facebook.com/Galilea.Radom

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.