Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021

 1. Słowo Boże dzisiejszej Niedzieli mówi nam, że Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę by świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości Boga i bliźniego.
 2. Dziś i w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 9.30 grupa dzieci z klas trzecich będzie przeżywała Uroczystości I Komunii świętej. Osoby, które nie są związane z tymi Uroczystościami prosimy, by przyszły na Mszę św. na inną godzinę.
 3. Dziś o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, o 17,20 rozpocznie się nabożeństwo w kościele.
 4. Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Papież Franciszek prosi wszystkich aby w maju towarzyszyła nam intencja o ustanie epidemii.
 5. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy świętych – jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 wypominki roczne, następnie Nabożeństwo majowe i Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Nabożeństwo majowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek spowiedź – także dla dzieci – podczas porannych Mszy świętych oraz od godz. 17.30. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8.30 – 21.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. W tym tygodniu patronują nam również
  – we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  – w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
  – w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W środę 28 kwietnia odbył się pogrzeb ś.p.+ ks. Antoniego Czulaka. Podczas uroczystości pogrzebowej do puszki składano ofiary na Msze św. gregoriańskie za śp. ks. Antoniego. Msze te rozpoczną się 3 listopada. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości pogrzebowej: za modlitwę, za zamówione Msze św. za ofiarowaną Komunię św. składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również Chórowi Parafialnemu Gloria Dei.