Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 23 maja 2021 Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest dopełnieniem Wielkanocy. Obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech umocnienie darami Ducha Świętego przynosi i w naszym życiu widoczne owoce w postaci: miłości, radości, pokoju i innych darów Ducha Świętego. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Przypominamy również o dopełnieniu obowiązku spowiedzi wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, przeżywamy go jako święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.
  4. W środę, 26 maja jest Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą, o nas i razem z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18,00 w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkie matki i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie a te które już odeszły niech cieszą się przebywaniem z Bogiem w wieczności.
  5. W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Magnificat” zaprasza w środę na godz. 19.00 na spotkanie medytacyjne.
  6. W najbliższy czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  7.  W czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18,00 będzie spotkanie Dzieci zgłoszonych do rocznicy I Komunii świętej PSP9 i PSP11.
  8. W przyszłą niedziele 30 maja o godz. 15,00 na Godowie przy krzyżu będzie Msza św. a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W tym tygodniu patronują nam:
   • w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel – filipinów;
   • w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek szarych.