Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 25.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
25 kwietnia 2021 r.

  1. W miniony piątek 23 kwietnia 2021 r., w szpitalu zmarł nasz współbrat ks. Antoni Czulak SAC, wieloletni proboszcz tej parafii. Jego pogrzeb będzie w najbliższą środę tj. 28 kwietnia. O godz.12.15 w kościele będzie różaniec a o godz. 13,00 rozpocznie się Msza święta a po niej pogrzeb na cmentarzu na Firleju w pallotyńskiej kwaterze.
  2. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Pan Jezus nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Wciąż potrzeba nowych zastępów ludzi, którzy podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów świętych. Z tej okazji gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Michała Siennickiego SAC oraz kleryków z Pallotyńskiego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, których serdecznie witamy. Po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiary na potrzeby Seminarium, w którym się kształcą. Zachęcamy też do włączenia się w akcję „Pomóż umeblować pallotyńskie seminarium”. Szczegóły znajdziemy na ulotkach. Z okazji tygodnia modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy przez cały tydzień na nabożeństwo o 17,30 w intencji uproszenia nowych powołań.
  3. W sobotę rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
  4. W sobotę, 1 maja o godz. 11, pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to również pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
  5. Przez najbliższe dwie niedzielę, 2 i 9 maja, podczas Mszy świętej o godz. 9.30 będzie Uroczystość I Komunii świętej. Osoby nie zainteresowane tą Uroczystością prosimy, z racji obostrzeń, by przyszły na Msze św. na inną godzinę.
  6. W przyszłą niedzielę o 14.30 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Dziś przypada święto świętego Marka Ap. Swoje imieniny przeżywa także nasz Ordynariusz, Biskup Marek Solarczyk. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w Tygodniu Miłosierdzia włączyli się w zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Za każdy dar – Bóg zapłać! Również serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Bóg zapłać.