Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 25.12.2021 – Boże Narodzenie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
BOŻE NARODZENIE
25 grudnia 2021 roku

  1. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień świąt i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei i miłości do Boga i do ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jutro – podczas każdej Mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego prosimy aby małżonkowie w miarę możliwości przyszli razem na Mszę św. Taca z jutrzejszej niedzieli jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Dziś i jutro nie będzie Nabożeństw o godz. 17.20.
  3. W piątek, 31 grudnia kończy się rok kalendarzowy 2021. Zapraszamy na Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.15. Tego dnia za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W sobotę, 1 stycznia, w Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W Nowy Rok za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Nowy Rok nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30. Pozostałe Msze święte – jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 – z racji I soboty miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W Nowy Rok o godz. 8.00 Msza święta w intencji ks. Mieczysława Żemojcina SAC z okazji jego imienin. Solenizanta polecajmy Bogu w naszych osobistych modlitwach.
  5. W niedzielę, 2 stycznia, młodzieżowa Schola Pallottiego będzie rozprowadzała kredę i kadzidło. Składane ofiary są przeznaczone na rozwój i funkcjonowanie Scholi. Kredę i kadzidło przynosimy 6 stycznia do poświęcenia. W niedzielę, 2 stycznia, o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
  6. W niedzielę, 9.01 w parafii na Jeżowej Woli rozpocznie się kolejna edycja „Kursu przedmałżeńskiego”.
  7. W styczniu – nie będzie Mszy świętych w piątki o godz. 15.00.
  8. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Św. Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś pochylamy się nad tajemnicą, że Bóg dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech ta prawda napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności. Radosnego świętowania.
  9. W poniedziałek, 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Pragniemy podkreślić, że nieprzyjęcie wizyty kolędowej w czasie pandemii nie jest rozumiane jako zrywanie więzi z parafią i jej duszpasterzami. Parafianie mają prawo zrezygnować z kolędy, jeśli czują się zagrożeni koronawirusem. Pragniemy otulić Was modlitwą i błogosławieństwem na nowy 2022 rok. Na kolędę prosimy przygotować na stole: krzyż, świece, Pismo Święte, wodę święconą, kropidło oraz zeszyty lub ćwiczeniówki do katechezy dzieci i młodzieży.

   Porządek Kolędy:

   • poniedziałek, 27 grudnia, od godz. 10.00
    ul. Godowska, ul. Czarna, ul. Towarzyska, ul. Głucha, ul. Lotna
   • wtorek, 28 grudnia, od godz. 10.00
    ul. Sierpowa, ul. Radostowska, ul. Góralska, ul. Opolska,
    ul. Rolnicza
   • środa, 29 grudnia, od godz. 10.00
    ul. Wiejska (bez bloku), ul. Krynicka, ul. Spacerowa,
    ul. Wilczyńskiego
   • czwartek, 30 grudnia, od godz. 10.00
    ul. Młodzianowska, ul. Gazowa, ul. Działkowa, ul. Bukietowa, ul.
    Otwarta, ul. Bartnicza
   • piątek, 31 grudnia, od godz. 10.00
    ul. Staroopatowska 12/16, 22 i 24
   • poniedziałek, 3 stycznia, od godz. 15.00
    ul. Południowa, ul. Gajowa 43, ul. Wiejska 62, ul. Południowa 12