Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 28.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021 r.

 1. Druga Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przypomina nam ona o misyjnym powołaniu Kościoła by Ewangelia Chrystusowa mogła dotrzeć wszędzie tam gdzie żyje człowiek a jednocześnie zaprasza nas, wierzących do wspierania misjonarzy modlitwą i ofiarą. W 99 krajach misyjnych, na 5 kontynentach posługuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek. Wśród nich jest 303 księży diecezjalnych, 879 zakonników i 662 siostry zakonne oraz 39 misjonarzy świeckich. Ponadto na terenach b. ZSRR pracuje 197 księży diecezjalnych, 367 kapłanów zakonnych, 37 braci i 213 sióstr z Polski. Okolicznościowy Komunikat z tej okazji jest na tablicy ogłoszeń. Za złożone dzisiaj ofiary na misje składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Po Nabożeństwie można złożyć ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 3. Jutro I poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 wypominki roczne i Msza święta za zmarłych.
 4. W czwartek, 4 marca, Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszego miasta i naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30.W piątek Nabożeństwa Drogi krzyżowej: dla dzieci – o godz. 16.30; dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20; dla młodzieży – o godz. 19.00.
 6. W I piątek spowiedź podczas porannych Mszy świętych i od godz. 17.20. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Po Drodze krzyżowej dla dzieci będzie udzielona Komunia św. pierwszopiątkowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny od godz. 8.30 do 21.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek, 26 marca – tj. przed Niedzielą Palmową.
 7. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej o godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Franciszek Gomułaczak SAC – pallotyn z Otwocka.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. Dziś i w przyszłą niedzielę, do skrzynki ustawionej pod chórem możemy wrzucać karty z imieniem i nazwiskiem, adresem, numerem telefonu oraz ilością domowników – rodzin naszej parafii (także osób samotnych), które potrzebują wsparcia w formie świątecznej paczki wielkanocnej. Kartę może wrzucić każda osoba potrzebująca z naszej parafii lub ktoś, kto jest przekonany, że jakiejś rodzinie czy osobie samotnej należy pomóc.
 10. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza do rekrutacji na nowy rok szkolny do klasy zerowej i pierwszej. 1 marca zaprasza na dzień otwarty. Więcej informacji na szkolnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.
 11. Dziś przypada 6 rocznica sakry biskupiej ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.