Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
6 czerwca 2021 r.

  1. Eucharystia niedzielna jest dla nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg daje nam siebie jako pokarm w drodze do nieba, pokarm, który daje życie. Bądźmy stale wdzięczni Bogu, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami. Trwając w oktawie Bożego Ciała do najbliższego czwartku codziennie po Mszy św. o godz. 18,00 jest procesja eucharystyczna. W czwartek będzie uroczyste zakończenie oktawy, wtedy tradycyjnie święcimy wianki z ziół a dzieciom udzielimy błogosławieństwa.
  2. Dzisiaj o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna, o godz. 17.15 w kaplicy Świętej Rodziny spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.30 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową.
  3. Jutro o godz. 17.20 wypominki roczne i różaniec za zmarłych.
  4. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście KEP w tę Uroczystość we wszystkich świątyniach w Polsce, także i w naszej parafii będzie ponowiony akt oddania naszej Ojczyzny Najśw. Sercu Pana Jezusa. Uroczystość tę przezywamy również jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie ma postu piątkowego.
  5. W sobotę, 12 czerwca, w we Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie. O godz. 8.30 będzie różaniec i okazja do spowiedzi a następnie Msza święta i Adoracja.
  6. Od piątku Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, Słowo Boże będzie nam głosił ks. Marek Kujawski dyrektor i budowniczy Hospicjum K. Apostołów a po Mszach świętych będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę hospicjum.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie młodzież przygotowującej się do bierzmowania.

Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała i procesję Eucharystyczną. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do tej uroczystości byśmy mogli ją pięknie przeżyć. Dziękuję Panu Organiście i Chórowi Gloria Dei. Serdeczne podziękowanie składam ręce P. Józefa Kosowskiego dla jego orkiestry. Od 53 lat uświetniają naszą procesję. Bóg zapłać za tę ofiarną posługę. Dziękuję służbie liturgicznej i ich opiekunom, Dziękuję Dziewczętom sypiącym kwiaty i ich mamom za pomoc, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, dziękuję Siostrom Zmartwychwstankom i moim Współbraciom. Dziękuję wszystkim osobom przygotowującym ołtarze. Dziękujemy Policji z II Komisariatu w Radomiu za czuwanie nad procesją – byśmy mogli bezpiecznie przejść: Bóg zapłać. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, za wspólną modlitwę i uwielbienie Boga za ten największy dar jaki nam dał: siebie samego w Eucharystii. Bóg zapłać!

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy al. Grzecznarowskiego za naszym pośrednictwem zwraca się z prośbą do Parafian o zagłosowanie na projekt przygotowany przez tę placówkę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planowane jest utworzenie Ogrodu Sensorycznego przy al. Grzecznarowskiego 15. Będzie to ogólnodostępne miejsce wypoczynku, rekreacji oraz integracji społeczności naszej parafii. Ogród sensoryczny będzie służył ponadto edukacji i rozwojowi dzieci, a jego walory terapeutyczne będą wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Ulotki z informacją o formie głosowania będą rozdawane przy wyjściu z kościoła.

Z podobną prośbą o wsparcie swojego projektu prosi Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Radomiu. Oni z kolei zamierzają wyremontować salę gimnastyczną. Informacje o sposobie głosowania znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń. Projekty się nie wykluczają, można oddać głos poparcia na obydwa projekty, do czego zachęcamy.