Press "Enter" to skip to content

OGŁOSZENIA 7 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 marca 2021 r.

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością. Służy temu Słowo, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć i otworzyć serce na Boga. Temu służą również rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy w naszej parafii a poprowadzi je nam ks. Franciszek Gomułczak SAC, którego serdecznie witamy. Msze święte z nauką rekolekcyjną jutro, we wtorek i w środę będą o godz.: 6.30, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i o 18.00. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi. Podczas każdej Mszy św. będzie spowiadało 2 księży. Ofiary składane na tacę w środę zostaną przeznaczone na działalność apostolską księży pallotynów w Otwocku, w której posługuje Ks. Rekolekcjonista. Każdy zapewne ma wiele ważnych spraw, ale nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne. Są rekolekcje, powinniśmy dołożyć starań by je dobrze przeżyć. Program rekolekcji jest w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej.
 2. Dziś o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna a o godz. 17.00 Zmiana T.R. dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.15. Po Nabożeństwie można złożyć ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego.
 4. Przeżywamy Rok Świętego Józefa. To jest niezwykły Święty. Choć milczący to jednak niezwykle działający. Bardzo byśmy chcieli aby ten szczególny rok pomógł nam w głębszym poznaniu św. Józefa, ukochaniu Go i głębszego zżycia z Nim. Bo On naprawdę wiele może. Zachęcamy do nabycia przede wszystkim Listu papieża Franciszka na ten rok: Patris Corde – Ojcowskim sercem. Piękny list, napisany zrozumiałym językiem, ładnie wydany, zawierający kilka modlitw do św. Józefa – w przystępnej cenie 6 zł. Powinien się znaleźć w każdym domu, w każdym mieszkaniu. Wszyscy mężczyźni, zwłaszcza ojcowie i wszyscy przygotowujący się do założenia rodziny powinni go przeczytać. Jest również do nabycia nowy, piękny album o św. Józefie – również zawierający tenże List Franciszka, z treściwą przedmową, wieloma ilustracjami i modlitwami – w cenie 22 zł. W środę rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa przed naszym parafialnym odpustem. W dni powszednie Nowenna będzie o godz. 17.45 (w piątek – po Mszy świętej wieczornej), a w niedzielę – podczas Gorzkich żali.
 5. W piątek Droga krzyżowa: dla dzieci – o godz. 16.30; dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20. „Biała 11” zaprasza na drogę krzyżową o godz. 19,00 w intencji kobiet.
 6. W sobotę, 13 marca, Nabożeństwo fatimskie dla osób chorych, starszych i samotnych. O godz. 8.30 różaniec i okazja do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza święta i Adoracja.
 7. Jeszcze tylko dziś do skrzynki stojącej pod chórem możemy wrzucać karty z imieniem i nazwiskiem, adresem, numerem telefonu oraz ilością domowników tych rodzin naszej parafii (także osób samotnych), które potrzebują wsparcia w formie świątecznej paczki wielkanocnej. Kartę może wrzucić każda osoba potrzebująca z naszej parafii lub ktoś, kto jest przekonany, że jakiejś rodzinie czy osobie samotnej należy pomóc.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 rozdanie nagród dzieciom, które od listopada brały udział w konkursach naszej parafialnej Gazetki. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w konkursach.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ub. niedzielę Ad gentes jako pomoc na misje. Zostało zebrane 4320 zł. Bóg zapłać!
 11. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone jako tegoroczną kolędę. Bóg zapłać! Wyjaśnienie! Jedna z naszych Parafianek przyniosła do kancelarii list jaki znalazła w swojej skrzynce pocztowej: list – prośbę o wpłaty na rzecz naszej parafii, list rzekomo pochodzący z naszej parafii – jest w nim podany numer naszego konta, nawet są w nim sugerowane wysokości wpłat. Niniejszym dementuję: ten list nie jest naszego autorstwa. Nikogo nie prosiliśmy o taką przysługę. Zawsze trzeba być czujnym by nie dać się oszukać. Prosimy by nie robić nam takich „prezentów”, które szkodzą naszemu wizerunkowi.