Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA
16 stycznia 2022 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę zwykłą. Jako ludzie i jako chrześcijanie dążymy do szczęścia, w którym fundamentalne znaczenie ma miłość. Miłość poszukuje dobra ukochanej osoby, staje się gotowa do wyrzeczeń i poświęceń. O tym przypomina nam Pan Jezus. Nigdzie Bóg nie chce tak mieszkać, jak w rodzinie i w sercu każdego z jej członków. Nieobecność Boga w rodzinie oznacza jej klęskę, zatracenie jej istotnego celu. Dlatego tak ważne jest bezwarunkowe posłuszeństwo Jezusowi, który jest autentycznie zatroskany o szczęście każdego człowieka. A w Europie forsowana jest idea odejścia od tradycyjnej formuły rodziny. Dlatego bądźmy otwarci na Bożą miłość, bądźmy posłuszni Jego słowu, ceńmy sobie i dbajmy o swoje rodziny umacniając je poprzez modlitwę i życie sakramentalne.
 2. Dzisiaj na godz. 17.20 zapraszamy na Nabożeństwo, o godz. 18.00 Msza święta i katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Od 18 do 25 stycznia pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W piątek i sobotę szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Babcie i Dziadków. Dziękujemy za ich troskę o najbliższych, a szczególnie za wielki skarb przekazywania wiary młodemu pokoleniu. Pamiętajmy, że w lipcu będziemy obchodzili w Kościele II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.
 5. W przyszłą niedzielę, 23 stycznia, będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość św. Wincentego Pallottiego. Będzie to także dzień dziękczynienia za wszystkie pallotyńskie misje. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Sylwester Fiećko SAC – pallotyn, wieloletni wikariusz naszej parafii, obecnie pracujący w Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach. Po Mszach świętych będzie można złożyć do puszek ofiary jako wsparcie dla misjonarzy – pallotynów posługujących na całym świecie.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie tu w świątyni.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  – poniedziałek, 17.01 – Święty Antoni (III/IV w.), opat, pustelnik
  – środa, 19.01 – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), bp
  – piątek, 21.01 – Św. Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
 8. Dziękujemy za spotkania kolędowe i składane ofiary.