Press "Enter" to skip to content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2022 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XIV Tydzień Biblijny. Jego celem jest zachęcenie wszystkich do codziennego czytania Pisma Św. Hasłem przewodnim obecnego Tygodnia Biblijnego są słowa: „POSŁANI Z DAREM POKOJU JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO”. Rozpoczynając tegoroczny Tydzień Biblijny, według zalecenia naszego Biskupa Ordynariusza, rozpoczniemy równocześnie duchowe przygotowanie do obchodów 50.lecia powrotu obrazu Jasnogórskiego na szlak nawiedzenia. Wydarzenie to, miało miejsce 18 czerwca 1972 r. w Radomiu. To przygotowanie będzie trwało do 17.czerwca i będzie zwieńczone czuwaniem przy Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w katedrze radomskiej z 17 na 18 czerwca i zakończy się uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00. W kolejnych tygodniach będziemy rozważali poszczególne Śluby Jasnogórskie, które będą nam przypominane – odczytywane przed błogosławieństwem na koniec każdej Mszy św. Starajmy się odnawiać naszą wiarę i zawierzenie siebie i diecezji orędownictwu Matki Najśw.
 2. Jeszcze dzisiaj do kosza stojącego przy wejściu do kościoła możemy składać materiały i przybory szkolne dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychow im. Janusza Korczaka w Radomiu. Za wszelkie dary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Dziś o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.15 różaniec i pierwsze Nabożeństwo majowe.
 4. Jutro I poniedziałek miesiąca. O godz. 17.00 wypominki roczne, następnie Nabożeństwo majowe i Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach.
 5. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy świętych – jak w każdą niedzielę. Od wtorku Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek Nabożeństwo majowe w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W I piątek spowiedź – także dla dzieci – podczas porannych Mszy świętych oraz od godz. 17.30. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8.30 – 21.00.
 8. W I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
 9. W najbliższą sobotę miesiąca o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przyjmą I Komunię świętą. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza święta w intencji ks. Stanisława Barcikowskiego SAC w dniu jego imienin.
 11. Dziś zatem – W pierwszym tygodniu naszych przygotowań do obchodów 50 rocznicy nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej diecezji prośmy o wypełnienie się w naszym życiu ślubu „Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym. Królowo Polski – przyrzekamy!” Wszyscy: „Królowo Polski – przyrzekamy!”