Press "Enter" to skip to content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem Bożego zlitowania się nad grzesznymi ludźmi i okazania całemu światu Bożego miłosierdzia. Z tej racji możemy dziś dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: spowiedź święta lub stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia święta, brak przywiązania do najmniejszego grzechu i modlitwa w intencjach papieskich.
  2. Dziś na godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z tej racji nie będzie już Nabożeństwa o godz. 17.30.
  3. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia przypada patronalne święto Caritas i rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziś po każdej Mszy świętej można złożyć do puszek ofiarę na działalność Caritas naszej diecezji. Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie, do kosza stojącego przy wejściu do kościoła można składać przybory szkolne: kredki, farby, bloki rysunkowe, ozdoby plastyczne, itp. jako dar dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!.
  4. Jutro jest święto św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitw o urodzaje.
  5. We wtorek 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Św. Wojciecha, bpa i mcz. głównego patrona Polski, która z racji Oktawy Wielkanocy została przeniesiona z 23 kwietnia.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  7. Za tydzień będzie I Niedziela maja, o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, o 17,15 Różaniec i pierwsze nabożeństwo majowe. Zadbajmy o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
  8. W piątek, 29 kwietnia, w święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Tego dnia przypada rocznica wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Magnifikat” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy REO. Spotkania są w środy o godz. 19,00 w kaplicy Św. Rodziny.