Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023 r.

  1. Przeżywamy trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Serdecznie witamy w naszej parafialnej Wspólnocie ks. Andrzeja Muchę SAC, pallotyna z Dowbysza w Ukrainie. Msze święte dziś wg porządku niedzielnego a jutro, we wtorek i w środę: dla dorosłych o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna z udziałem księży z naszego dekanatu będzie we wtorek od godz. 8.00 do 9,00 (półgodzinna przerwa) i od 9,30 do 10.15 i spowiedź po południu od godz. 17.00 do 18.00 (półgodzinna przerwa) i od 18,30 do 19.15. Ofiary składane na tacę w środę zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie. Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży jest dostępny w internecie, w naszej parafialnej Gazetce i na tablicy ogłoszeń oraz pod tym linkiem.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Po Nabożeństwie, pod chórem do puszki, można złożyć ofiary na wystrój Grobu Pańskiego w naszej świątyni.
  3. Zapraszamy na Nowennę do św. Józefa przed naszym parafialnym odpustem. Dziś Nowenna podczas Nabożeństwa Gorzkich żali, a w tygodniu o godz. 17.30. W piątek Nowenna po Mszy świętej wieczornej.
  4. W piątek Droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 7.30 i 17.20, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży – o godz. 19.00.
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do pallotyńskiego Seminarium w Ołtarzewie w sobotę, 25 marca. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii.
  6. S. Magdalena zaprasza dziewczęta na wielkopostny dzień skupienia w klasztorze Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Brzozowej 8 w sobotę 18 marca w godz. od 9,30 do 12,00. Więcej szczegółów w Gazetce Parafialnej.
  7. W najbliższą sobotę 18 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla pracowników Służby Zdrowia.  Zaś w niedzielę 19 marca w również w WSD w Radomiu odbędzie się wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli i Wychowawców. Ks. Bp Piotr Turzyński serdecznie zaprasza. Więcej informacji znajdziemy w gablocie ogłoszeń.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę „Ad Gentes” na misje. Zebrano 5035 zł. Bóg zapłać za ten dar serca.
  9. Jutro przypada 1 rocznica śmierci Bpa Adama Odzimka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Zapraszamy osoby chętne do Kół Żywego Różańca. Nie wiążą się z tym jakieś liczne obowiązki – trzeba odmawiać codziennie 1 dziesiątkę Różańca świętego. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  10. W gablocie ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej jest Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego Kard. Karola Wojtyły.