Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020 r.

  1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, ale najważniejsza niech będzie troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. Dzisiaj spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź podczas porannych Mszy świętych a po południu spowiedź od godz. 17.00 do ok. 18.30. Nie będzie spowiedzi podczas wieczornych Rorat dla dzieci. W czwartek czyli w wigilię spowiedź tylko rano do godz. 9.30.
    Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś o godz. 17.20, a w tygodniu – podczas Rorat o godz. 6.00.
  3. Zapraszamy na ostatnie Roraty – od jutra do czwartku o godz. 6.00, a dzieci wraz rodzicami – w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 oraz w środę i czwartek o godz. 7.00.
  4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz.: 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy, by zgodnie z wielowiekową tradycją by w Wigilię powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Zadbajmy o zachowanie tradycji postnego charakteru posiłku wieczerzy wigilijnej, która powinna rozpocząć się od wspólnej modlitwy. Pięknie by było gdyby ją poprowadził ojciec – czyli głowa rodziny, powinno być czytanie opisu narodzenia z Ewangelii wg św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i życzenia. Wszyscy domownicy powinni dołożyć starań aby w naszych domach i rodzinach zbudować na ten czas dobry klimat życzliwości i przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
  5. O północy z czwartku na piątek zapraszamy na Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
  6. Zarówno w Boże Narodzenie jak i w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika pierwsza Msza św. będzie rano o godz. 6.30 i następne jak w każdą niedzielę. Taca z drugiego dnia świąt – św. Szczepana jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W Boże Narodzenie i św. Szczepana nie będzie Nabożeństw o 17.20.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne w naszej parafii można nabywać tylko w zakrystii i w kancelarii. Nikogo nie upoważniamy do rozprowadzania opłatków po naszych osiedlach.