Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. O tym wydarzeniu św. Jan Paweł II w 1989 r. mówił tak: Chrzest Jezusa w Jordanie, jest decydującym etapem objawienia się światu Syna Bożego. Przez niemal trzydzieści lat Jezus prowadził ukryte życie w zaciszu nazaretańskim jako zwykły człowiek, i to tak dalece, że przyjął chrzest pokuty razem z ludźmi, którzy udawali się do Jana Chrzciciela, by okazać skruchę za grzechy. A przecież Chrystus, był bez grzechu. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z polską tradycją, śpiew kolęd i świąteczny wystrój zachowujemy do 2 lutego.
  2. Dzisiaj na godz. 17.20 zapraszamy na Nabożeństwo.
  3. W środę, 13 stycznia, Nabożeństwo fatimskie dla chorych, starszych i samotnych. O godz. 8.30 różaniec i okazja do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza święta i Adoracja.
  4. Jak już informowaliśmy, w tym roku, z racji pandemii, nie będzie odwiedzin duszpasterskich w domach Parafian tzw. kolędy. Zapraszamy Rodziny naszej parafii na specjalną Mszę św. w intencji Rodzin, na wspólną modlitwę o uproszenie Bożego Błogosławieństwa na nowy rok. W tym tygodniu Msze dla Rodzin będą: w środę 13. stycznia o godz. 17,00; w czwartek 14. stycznia o godz. 19,00 i w sobotę 16. stycznia o godz. 10,00. Nie ma jakiegoś przyporządkowania Rodzin z poszczególnych ulic, bloków czy osiedli do poszczególnych Mszy świętych. Każdy lub każda Rodzina może sobie wybrać Mszę św. w dowolnym terminie, na którą zechce przybyć. Serdecznie zapraszamy. I tak będzie przez 3 kolejne tygodnie. Terminy Mszy św. są podane również na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym jest ciekawy artykuł o św. Józefie, któremu dedykowany jest obecny rok. Jest także nowy nr Apostoł Miłosierdzia a dla dzieci jest nowy nr Promyczek dobra.

Msze święte w intencji Rodzin naszej parafii:

  • środa 13.01.2021 godz. 17.00;
  • czwartek 14.01.2021 godz. 19.00;
  • sobota 16.01.2021 godz. 10.00