Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Wszystkich Świętych
1.11.2020 r.

 1. Dzisiaj Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych: oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka i życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić dobro. Radujemy się nimi i wierzymy, że z domu Ojca pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym po drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest powołaniem dla wszystkich i jest możliwa dla każdego z nas.
 2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Bliskość Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowa. Wszyscy bowiem: i święci, i zmarli i my żyjący tu na ziemi stanowimy jeden Kościół.
 3. Jutro, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godzinie: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 17.20 – z racji pierwszego poniedziałku miesiąca – będą ostatnie wypominki roczne. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Z racji epidemii, wczoraj, dziś i jutro cmentarze są zamknięte, nie będzie w te dni Mszy na cmentarzach. Groby będziemy mogli odwiedzać w dni następne. Młodzież oazowa oraz ministranci rozprowadzają znicze w łączniku kościoła.
 5. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza święta w intencji ks. Karola Świostka SAC z okazji jego imienin. Polecajmy ks. Solenizanta Bogu także w osobistej modlitwie.
 6. Dzisiaj o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 17.15 w kościele rozpocznie się różaniec i pierwsze wypominki listopadowe.
 7. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17.20, będziemy odmawiać różaniec, a o godz. 18.00 będzie Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.20 wypominki za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, a o godz. 18.00 Msza święta o nowe i święte powołania.
 9. W I piątek spowiedź, także dla dzieci, podczas porannych Mszy świętych i od godz. 17.15. Adoracja w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8.30 – 17.15. Z racji epidemii, w listopadzie nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny tylko w przypadku zagrożenia życia.
 10. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. O godz. 17.20 wypominki i różaniec.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza święta hospicyjna.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest także nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg?