Press "Enter" to skip to content

Uroczystość Św. WINCENTEGO PALLOTTIEGO, 22 stycznia 2023 r.

  1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego – założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – księży i braci Pallotynów oraz sióstr Pallotynek. Od lat uroczystość ta jest okazją do dziękczynienia Bogu za dar obecności Pallotynów w Kościele Powszechnym a także za misje jakie Pallotyni podejmują w wielu krajach. Z tej okazji gościmy dzisiaj ks. Romana Rusinka SAC – niegdyś misjonarza w Afryce a obecnie pracującego w Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach. Dzisiaj głosi do nas Słowo Boże a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wsparcie pallotyńskich misji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W piątek 27 stycznia przypada II rocznica ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry radomskiej. Pamiętajmy o naszym Biskupie w swoich modlitwach.
  3. W Kościele trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dziś nie będzie Nabożeństwa o godz. 17.30, ale po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie z: Chórem Parafialnym Gloria Dei, z Młodzieżową Scholą Pallottiego i ze Scholą Dziecięcą.
  4. Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd w środę, 1 lutego, o godz. 16.00; powrót – 2 lutego o godz. 6.30. Koszt wyjazdu: 70 zł. Zapisy pod numerem telefonu, który jest dostępny w gablocie (600 447 603).
  5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkań, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Plan kolędy na tej stronie (kliknij)