Press "Enter" to skip to content

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023 r.

 1. Przeżywamy dziś 7 niedzielę zwykłą w ciągu roku a Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam o naszym powołaniu do świętości. Wzorem jest nam Bóg. Jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże.
 2. Jak słyszeliśmy, 6 lutego br. w Turcji i Syrii miało miejsce ogromne i tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Ponad 43 tys. ludzi straciło życie, ponad sto tysięcy zostało rannych. Wielu doświadczyło ogromnego cierpienia fizycznego i duchowego, zniszczone mieszkania i dojmujący chłód. Potrzebna różnoraka pomoc: począwszy od wody do picia poprzez żywność, ubrania, namioty i opiekę medyczną. Syria jeszcze dodatkowo od kilku lat doświadczana jest wojną. Dlatego dzisiaj po Mszach świętych prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc za pośrednictwo Caritas Polska – poszkodowanym w tym kataklizmie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo.
 4. W najbliższą środę przypada Popielec – rozpoczynający Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i 18.00. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w Okresie Wielkiego Postu. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego ilościowego i jakościowego. Możemy spożyć jeden posiłek do syta w ciągu dnia oraz dwa skromne posiłki. Obowiązuje nas całkowita wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu służą nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy: w piątki Droga Krzyżowa: dla dorosłych – o godz. 7.30 i 17.20; dla dzieci – o godz. 16.30; dla młodzieży – o godz. 19.00. zaś w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 6. W najbliższy piątek 24 lutego będzie dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich i osób pokrzywdzonych.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żalów, można uzyskać odpust zupełny.
 8. Wielkopostne Rekolekcje parafialne a także Szkolne Rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży rozpoczną się w niedzielę, 12 marca.
 9. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, i podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 10. Od 24 lutego w kinach jest wyświetlany polski film, z dobrą obsadą pt. „Opiekun”. Film o św. Józefie z ewangelicznym przesłaniem. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
 11. Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Sandomierskiej 19 w Radomiu ogłasza iż od 1 marca ruszają zapisy do kl I na nowy rok szkolny 2023/2024 a od 27 marca zapisy do zerówki. Dnia 11.03.2023 od godz. 11,00 będzie dzień otwarty. Więcej informacji znajdziemy w gablocie ogłoszeń.