Press "Enter" to skip to content

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby odważnie głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.  Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza święta i Nabożeństwo majowe przy krzyżu na Godowie.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Święto NMP Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Maryja – Matka towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku i wspiera nasze starania, by nasze serca upodobniały się do Serca Jej umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Jutro Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.
  4. W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie na 17,30.
  5. Dziękujemy dzieciom za udział w Nabożeństwach majowych. Ks. Paweł zaprasza dzieci w środę na godz. 17.30 do małego kościoła na Litanię do Matki Bożej i rozstrzygnięcie Konkursu o Majowe Anioły.
  6. 1 czerwca, w 1 czwartek miesiąca przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitwą zechciejmy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Będziemy się modlić także o nowe święte powołania do służby Bożej.
  7. W I piątek spowiedź podczas porannych Mszy świętych i od godz. 17.30. Do chorych kapłani udadzą się po porannych Mszach świętych. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny w godz. 8.30 – 21.00. Z racji odbywających się tego dnia na terenie naszej parafii festynów w szkołach podstawowych Komunia święta pierwszopiątkowa zostanie udzielona także o godz. 19.30 i o godz. 21.00. Ksiądz Proboszcz udziela uczestnikom festynów dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  8. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00, o godz. 17.40 – Nabożeństwo czerwcowe.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta hospicyjna, a o godz. 17.00 w kaplicy Świętej Rodziny zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17.15 w kościele rozpocznie się różaniec i Nabożeństwo czerwcowe.