Press "Enter" to skip to content

19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, B
19 września 2021 r.

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym i w liturgii. Potrzebujemy czasu i pewnego wysiłku żeby Chrystusa usłyszeć i poznać, i stać się Jego uczniem.
 2. Trwa Rok Rodziny. Z tej okazji w parafiach naszej diecezji od 25 marca trwa Jerycho Rodzin. W naszej parafii będzie ono w dniach 13 i 14 listopada. To wszystko ma na celu podkreślenie jak bardzo ważną sprawą jest małżeństwo i rodzina i obrona ich przed zagrożeniami. Dlatego od jutra, tj od 20 do 26 września w Radomiu organizowany jest Tydzień Rodziny. Zakończy go IX Marsz dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę, na który to marsz są zaproszeni wszyscy wierni a zwłaszcza rodziny. Stosowne zaproszenie jest na tablicy ogłoszeń i w internecie na naszej stronie parafialnej. W tym dniu na Jasnej Górze będzie odbywać się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem Pójdźcie do Józefa. Będzie to nasza duchowa łączność z rodzinami całej Polski. Za sugestią naszego Biskupa, homilia w przyszłą niedzielę będzie o rodzinie.
 3. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Modlitwy za Dzieci, Młodzież i Wychowawców zapraszamy na godz. 17.20 na Nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy także ojców (z racji 19. dnia miesiąca – dnia św. Józefa).
 4. Zwykle w drugim tygodniu wielkanocnym przeżywamy Tydzień Miłosierdzia i przy tej okazji jest zbiórka na Caritas diecezjalną. W tym roku z racji pandemii covidowej termin zbiórki został wyznaczony na przyszłą niedzielę tj. 26 września.
 5. Młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej, która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą dziś o godz. 18.00. Po Eucharystii będzie dodatkowe spotkanie.
 6. Dzieci i młodzież zapraszamy do Wspólnot parafialnych. Kandydatów na ministrantów prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Skauci Europy w wieku 12-17 lat mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Schola dziecięca spotyka się w soboty o godz. 14.00, Młodzieżowa Schola Pallottiego – w soboty o godz. 16.00. Osoby dorosłe, szczególnie mężczyzn, zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym. Zapisy u Pana Organisty.
 7. W sobotę 25 września, o godzinie 11.00, w Katedrze Radomskiej będzie Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 8. W sobotę 25 września, w parafii Miłosierdzia Bożego, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych w ramach przygotowania do małżeństwa (10 spotkań).
  Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania narzeczonych do małżeństwa są zamieszczone na stronie internetowej dr.radom.opoka.org.pl w folderze Przygotowanie do małżeństwa.
 9. W poniedziałek 20.09. o godz. 18.30 w kinie Helios będzie pokaz filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina na hasło: rezerwacja dla Parafii św. Józefa. Polecamy…
 10. Od 1 października w kinach będzie dostępny bardzo dobry film produkcji hollywoodzkiej pt. Fatima. Film będzie wyświetlany dla zorganizowanych grup.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest do nabycia także nowa książka o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
   • w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i ich Towarzysze, – pierwsi męczennicy koreańscy z XIX w;
   • we wtorek 21 września – św. Mateusz († ok. 60), apostoł i ewangelista;
   • w czwartek 23 września – św. O. Pio z Pietrelciny (1887-1968), stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.