Press "Enter" to skip to content

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16 kwietnia 2023 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem Bożego zlitowania się nad grzesznymi ludźmi i okazania całemu światu Bożego miłosierdzia. Z tej racji możemy dziś dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia święta, brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieskich.
2. Dziś na godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z tej racji nie będzie już Nabożeństwa o godz. 17.30.
3. Dziś swoje patronalne święto obchodzi Caritas a w Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś po każdej Mszy świętej można złożyć do puszek ofiarę na działalność Caritas naszej diecezji. Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie, do kosza stojącego przy wejściu do kościoła można składać przybory szkolne: kredki, farby, bloki rysunkowe, ozdoby plastyczne, itp. jako dar dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!.
4. Dziś o godz. 11.00 Msza święta w intencji ks. Roberta Kaima SAC z okazji jego jutrzejszych imienin. Naszego Solenizanta polecajmy Bogu także w naszych osobistych modlitwach.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 Msza święta za ś.p. +ks. Antoniego Czulaka SAC w 2. rocznicę śmierci.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
7. Hospicjum Królowej Apostołów składa serdeczne podziękowanie za ofiary w kwocie 590 zł złożone po Misterium Męki Pańskiej. Bóg zapłać za ten dar serca.
8. Na tablicy Ogłoszeń jest szczegółowa informacja o możliwości badań USG wielu narządów. Badania będą w Przychodni Ustronie przy ul. Wyścigowej 20 w dniu 10 maja br. Na badania należy się wcześniej zapisać.