Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia 18.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCY
18 kwietnia 2021 roku

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, a w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze.
  2. Dziś rozpoczyna się 13 Tydzień Biblijny. Święty Hieronim powiedział: nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa. Sięgajmy po Pismo święte każdego dnia. Prośmy też Pana Jezusa o łaskę ukochania i głębszego rozumienia Pisma Świętego. Jeśli mamy poczucie, że należę do Kościoła, który to Kościół przeżywa Tydzień Biblijny to wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, by poczytać Biblię. Na pewno jest to droga do ukochania Bożego Słowa skierowanego do każdego z nas.
  3. Przy wejściu do kościoła ustawione są kosze, do których, jeszcze dziś, możemy wkładać kredki, farby, bloki rysunkowe i inne materiały szkolne dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Jutro 19. dzień miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo do świętego Józefa – Patrona obecnego roku. Zapraszamy na to nabożeństwo zwłaszcza mężczyzn: młodzieńców, mężów i ojców, dziadków. Zachęcamy po raz kolejny, zwłaszcza wszystkich mężczyzn do czytania listu papieskiego Patris Corde – Ojcowskim sercem. I w cale nie chodzi aby usiąść i za jeden raz przeczytać cały tenże list i odłożyć go na półkę. Trzeba do niego wracać, rozważać po kilka zdań. Niech będzie pomocny w naszej codziennej modlitwie. To na pewno przyniesie owoce, które przerosną wasze – jako mężów i ojców oczekiwania. Bo święty Józef jest naprawdę wielkim świętym. Dobrze by było gdybyście się o tym przekonali.
  5. W ubiegłym tygodniu 14 kwietnia przeżywaliśmy święto chrztu Polski. W najbliższy piątek przypada uroczystość święty Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dzieło ewangelizacji naszych ziem, którego dokonał święty Wojciech. Z racji uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpocznie się tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy gościć w naszej parafii kleryków z naszego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Po Mszach świętych, w przyszłą niedzielę, będzie można złożyć do puszek ofiary na potrzeby Seminarium, w którym kształcą się kapłani pracujący w naszej parafii.
  7. W ubiegłą Niedzielę, w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, rozpoczęło się w naszej Diecezji Jerycho Rodzin. W każdej parafii takie Jerycho będzie przez 24 godziny. Jerycho Rodzin to zaproszenie wszystkich: duszpasterzy, małżeństw i rodzin do modlitwy o świętość małżeństw i rodzin. W naszej Parafii Jerycho będzie dopiero w listopadzie. Ale nie czekajmy bezczynnie na tę datę, ale starajmy się każdego dnia, poprzez modlitwę osobistą a jeszcze piękniej by było we wspólnej modlitwie rodzinnej, modlić się, w tej jakże pięknej intencji – o świętość naszych rodzin i małżeństw. Serdecznie do tego zachęcamy.