Press "Enter" to skip to content

Ogłoszenia – Wielkanoc

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda już inaczej. Uczmy się tak na nie patrzeć.
  2. Dziś Msza święta hospicyjna o godz. 14.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i w tygodniu o godz. 17.30, z dwoma wyjątkami: jutro Nowenna po Mszy świętej wieczornej a w piątek – po Mszy świętej o godz. 15.00.
  3. Jutro Msze święte będą jak w każdą niedzielę. W tradycji polskiego Kościoła drugi dzień Świąt przeżywany jest w duchowej łączności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Będzie czytany okolicznościowy list a taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Jutro o godz. 17.20 wypominki roczne.
  5. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przyszła niedziela, 11 kwietnia, kończy Oktawę Wielkanocy. To tak zwana Niedziela Przewodnia lub Niedziela Biała – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa tego dnia będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Zapraszamy za tydzień na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie przeżyć Święte Triduum Paschalne. Kapłanom, Siostrze Barbarze – zakrystiance i wszystkim Siostrom, panu organiście chórowi parafialnemu i Scholi i liturgicznej służbie ołtarza. Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary na paczki dla uboższych Rodzin, za życzenia i modlitwę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego – Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy nr Miłujcie się, Promyczek Dobra.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie dla nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością ze wszystkimi, których Pan stawia na naszej drodze. Życzymy wszystkim pokoju serca, radości promieniującej na każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – Radosnych Świąt! Alleluja!